Wtorek, 24 kwietnia 2018

Ostatnia aktualizacja:04:43:08 PM GMT

Lokalizacja: Kalendarz imprez Szczegóły - Perform_Tech #8 Dieter Vandoren - odwołane

EMAIL Drukuj

Kalendarz imprez

Zdarzenie 

Tytuł:
Perform_Tech #8 Dieter Vandoren - odwołane
Kiedy:
15.11.2017 - 15.11.2017 17.00
Gdzie:
Fabryka Sztuki w Łodzi (Art_Inkubator) - Łódź
Kategoria:
Warsztat

Opis

Perform_Tech #8 Dieter Vandoren | performance Lampirydae + warsztaty

14-15 LISTOPADA 2017 (WTOREK-ŚRODA) / WSTĘP WOLNY, ZAPISY NA WARSZTATY

miejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki, Tymienieckiego 3, Łódź

 

Lampyridae to performens z aktywnym udziałem publiczności, która uczestniczy i pomaga w tworzeniu społeczności sztucznych istot o nazwie Lampyridae (świetlikowate - łacińska nazwa rodziny zwierząt, której najbardziej znanym przedstawicielem są robaczki świętojańskie).

 

Lampyridae to urządzenia działające w rozproszonej sieci za pomocą protokołów, które działają całkowicie w zakresie ludzkiej percepcji. Każdy uczestnik performensu otrzymuje niewielkie przenośne urządzenie, które emituje i wyczuwa sygnały świetlne i dźwiękowe. Publiczność / uczestnicy stają się nosicielami tych autonomicznych urządzeń, tym samym przyczyniają się i umożliwiają wyłonienie się zachowań rojowych (określenie opisujące kolektywne zachowanie i działanie dużej grupy autonomicznych istot, używane pierwotnie w biologii do opisu zachowań zwierząt, przede wszystkim owadów, jednak współcześnie stosowane też w innych dziedzinach nauki jak matematyka, fizyka, czy informatyka, gdzie odnosi się do wszelkich procesów emergentnych, w których z oddziaływania pomiędzy prostymi, autonomicznymi elementami powstają nowe jakościowo złożone formy i zachowania), gdyż urządzenia komunikują się ze sobą w przestrzeni, wciągając publiczność do wnętrza pulsującej światłem i wypełnionej przestrzennym dźwiękiem dynamicznej sieci.

 

14 listopada 2017 (wtorek), godz. 20:00 performance "Lampirydae"

15 listopada 2017 (środa), godz. 17:00 warsztat z artystą (zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

 

Siódme wydarzenie w ramach cyklu Perform_Tech organizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi. Wydarzenie zostało wpisane w program obchodów stulecia awangardy w Polsce. Łódź stolicą awangardy / Rok Awangardy

Kurator: Maciej Ożóg

Partner: Zakład Mediów Elektronicznych UŁ

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Miejsce

Miejsce:
Fabryka Sztuki w Łodzi (Art_Inkubator)   -   Strona www
Ulica:
Tymienieckiego 3
Miasto:
Łódź