Wtorek, 24 kwietnia 2018

Ostatnia aktualizacja:04:43:08 PM GMT

Lokalizacja: Kalendarz imprez Szczegóły - P2 - Proces Projekt / Konwergencja 2017

EMAIL Drukuj

Kalendarz imprez

Zdarzenie 

Tytuł:
P2 - Proces Projekt / Konwergencja 2017
Kiedy:
19.12.2017 - 19.12.2017 13.00
Gdzie:
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi - Łódź
Kategoria:
Wystawa

Opis

P2 – PROCES PROJEKT / KONWERGENCJA \ 2017

Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi zaprasza na wystawę prac studentów Katedry Wzornictwa realizowanych w bloku podstaw studiów pierwszego stopnia "P2 – PROCES PROJEKT / KONWERGENCJA \ 2017", której otwarcie odbędzie się 19 grudnia 2017 r. o godz. 13.00 w Galerii Aula (Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi, I piętro, ul. Wojska Polskiego 121).

Trzecia edycja wystawy jest prezentacją prac z Pracowni Podstaw Projektowania, prowadzonej przez Grzegorza Sowińskiego, realizowanych pod opieką merytoryczną prof. Małgorzaty Wyszogrodzkiej-Trzcinki, oraz z kursu Projektowania Wspomaganego Komputerem prowadzonego przez dra Bogusława Krzciuka.

Ekspozycja skupia się na ukazaniu procesu projektowego, dokumentacji drogi od idei do powstania finalnej odpowiedzi na problem projektowy. Hasło 3. edycji, czyli „konwergencja”- odnosi się do zbieżności wynikającej z koordynacji i dialogu pomiędzy pracowniami projektowymi osadzonymi w strukturze wydziału a będącymi elementem kształcenia podstawowego studentów wzornictwa.

Tegoroczna edycja obrazuje wiele tematów projektowych realizowanych wspólnie lub osobno w pracowniach, dążących do wspólnego celu - uzupełniania oraz wymiany doświadczeń i wiedzy projektowej zdobywanej podczas poszczególnych kursów. Ze względu na ograniczony czas trwania kursów w bloku podstaw (jeden rok), studenci w tym trybie pracy mają szansę nabyć szerszych kompetencji i posiąść większą wiedzę.

Wśród zagadnień poruszanych podczas zajęć można znaleźć: analizę funkcjonalną i techniczną produktu, kreowanie formy w kontekście procesu użytkowego, komponowanie przestrzenne z uwzględnieniem konstruowania w kontekście materiału i przeznaczenia, biomimikrę – naśladowanie form zaobserwowanych w naturze, mechanikę oraz świadomość techniczną w projektowaniu.

Ukazanie procesu projektowego ma na celu zwiększenie świadomości na temat pracy studenta wzornictwa i projektanta oraz naświetlenie zagadnień związanych z metodyką projektowania oraz nauczania.

Uczestnicy: studenci pierwszego roku studiów pierwszego stopnia na kierunku wzornictwo (Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz)

Kuratorzy: Grzegorz Sowiński, Bogusław Krzciuk

Ekspozycja będzie czynna do 12 stycznia 2018 r.


Miejsce

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
Miejsce:
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi   -   Strona www
Ulica:
Wojska Polskiego 121
Miasto:
Łódź