Sobota, 26 maja 2018

Ostatnia aktualizacja:08:07:34 AM GMT

Lokalizacja: Kalendarz imprez Szczegóły - Romantic Fellas

EMAIL Drukuj

Kalendarz imprez

Zdarzenie 

Tytuł:
Romantic Fellas
Kiedy:
14.02.2018 - 14.02.2018 19.00
Gdzie:
Pop'n'Art - Łódź
Kategoria:
Koncert

Opis

Koncert ROMANTIC FELLAS
14.02 g. 19:00
BILETY: 15/20zł (w dniu koncertu)

We wspomnieniach pokolenia przełomu lat 80’ i 90’ dominują magnetowidy, pierwsze gry video i Whitney Houston słuchana na kasecie w Polonezie rodziców. Grupka krakowskich chłopców wychowana w tamtych czasach doskonale pamięta patynę dzieciństwa i z radością sięga do niej w swojej twórczości, nie zapominając o technologicznych dobrodziejstwach współczesnego świata. W ich muzyce dominuje tęsknota do barwnych i odważnych sposobów kompozycji sprzed kilku dekad, wyrażona językiem czytelnym dla szerokiego spektrum odbiorców. Melodie celowo dysonują z miłosną tematyką, a brzmieniu daleko do czułości i wdzięku. Starają się być tym, czego typowi słuchacze szukają w muzyce, a jednocześnie wszystkim, czego jeszcze nigdy nie słyszeli. Bywają romantyczni, jednak są już dużymi chłopcami. Są po prostu Romantic Fellas.

Zespół powstał w 2015 roku z inicjatywy Ignacego Matuszewskiego, krakowskiego producenta, pianisty i kompozytora. Jego pasja do analogowych syntezatorów i notoryczne zbieractwo sprzętów zdefiniowało brzmienie Romantic Felas nadając kompozycjom niepowtarzalny, lekko sarkastyczny charakter. Głosem zespołu został Kuba Bugała, krakowski wokalista, songwriter, który pokazał się fanom - przyzwyczajonym do jego autorskiego Further Away - z kompletnie innej strony. Do Kuby i Ignacego dołączyli Jacek Długosz – gitarzysta, znany ze współpracy z Adrianem Utley’em, Beatą Banasik czy Agathą; Justyn Małodobry – basista, producent, założyciel Lennox Row i Astral Balloon, członek Stanisław Słowiński Quartet czy Gadabit; oraz Michał Pamuła – perkusista, członek Balkanscream, TAU czy Soflow.

Profesjonalne wykształcenie oraz wieloletnia przyjaźń pozwoliła muzykom ukończyć debiutancką płytę w zaledwie 4 miesiące od powstania zespołu. Album „How To Be Romantic” powstał w domowym studio Ignacego Matuszewskiego, który był odpowiedzialny za produkcję i miks wszystkich utworów. Dzięki samodzielnej, nieskalanej studyjnym pośpiechem pracy, zespół osiągnął specyficzne brzmienie, które z powodzeniem konkuruje na antenach radiowych z wysokobudżetowymi produkcjami. Romantic Fellas zadebiutowało na scenie 23-go września 2015 roku, zapowiadając album, który ukazał się kilka miesięcy później. Płyta dostępna jest w najpopularniejszych serwisach takich jak Spotify, TIDAL, iTunes, Deezer, YouTube.
Piosenka „Crazy Love” została piosenką dnia w radiowej Trójce. Romantic Fellas zdobyło Grand Prix na Festiwalu Młodych Talentów 2016 a także zostali wybrani drugim najlepiej zapowiadającym się zespołem na rok 2017 według Brand New Anthem. Sukcesy zaowocowały współpracą z wytwórnią Kayax, o czym artyści poinformowali publiczność podczas głośnego koncertu na Enea Spring Break 2017. Obecnie zespół stale koncertuje, zbiera pozytywne recenzje i pracuje nad kolejną płytą.

Facebook: https://www.facebook.com/romanticfellas
Instagram: https://www.instagram.com/romanticfellas
Bandcamp: https://www.romanticfellas.bandcamp.com/

„First Lover”: http://bit.ly/2hMYpkf
„I Wonder”: http://bit.ly/2sZjawU
„Finder Outer”: http://bit.ly/2Ae9fY3
„Geisha”: http://bit.ly/2Apor3B

BILETY W PRZEDSPRZEDAŻY ONLINE (DOSTĘPNE RÓWNIEŻ W LOKALU):

https://www.kupbilecik.pl/baza-3733-romantic.fellas.html#

Miejsce

Miejsce:
Pop'n'Art
Ulica:
Plac Wolności 6
Miasto:
Łódź