poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Ostatnia aktualizacja:10:59:16 AM GMT

 

   letnia_scena_baner

Lokalizacja: Film Zapowiedzi wydarzeń V Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

V Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

opla201721 marca startuje w Łodzi oraz w całej Polsce V Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA, który w tym roku wzbogacił się o nową kategorię POZA POLSKĄ. To właśnie ona rozpocznie tegoroczny festiwal w Kinie Bodo.

Obywający się od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”) jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju (INWOKACJA O!PLA) i za granicą (O!PLA ACROSS THE BORDERS), jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.

Od samego początku celem O!PLA jest docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim, do mniejszych ośrodków w kraju, zaś poprzez projekcje dla widzów w różnym wieku, prelekcje, spotkania z twórcami oraz warsztaty animacji, mieć znaczący charakter edukacyjny.

Pierwsza edycja festiwalu (2013) odbyła się w 21 miejscowościach (20 miastach i 1 wsi). Druga edycja (2014) w 44 miejscowościach (39 miastach i 5 wsiach). Trzecia edycja (2015) w 51 miejscowościach (47 miastach i 4 wsiach). Edycja czwarta w 69 miejscowościach (62 miastach i 7 wsiach). Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA jest całkowicie niezależną inicjatywą realizowaną wg zasad DIY.

Animowany Kalejdoskop O!PLA

20 marca, godz. 20:00

Jak co roku zapraszamy na ANIMOWANY KALEJDOSKOP O!PLA, podczas którego zobaczycie WCZEŚNIEJSZE (INNE) REALIZACJE LAUREATÓW TOBOŁKÓW KOZIOŁKA MATOŁKA.

W programie m.in.:
- Artur Marcol (Panoptiqm Studio): RISKY LIFE! (2016, 1’47”)
- Renata Gąsiorowska (PWSFTviT ŁÓDŹ): PUŁAPKI (2011, 5’)
- Tomasz Pawlak: OSTATNIA PODRÓŻ PROFESORA IGREKA (2008, 5’29”)
- Maciej Przemysław Bednarek | Elektronikt: ATAK (2013, 2’05”) TRAMWAJ RELACJI BANKOWY-PRAGA (2014, 3’27”) STOPKLATKA (2014/2015, 4’32”) dla SG&RB
- Andrea Guizar (PWSFTviT ŁÓDŹ): KONSTRUKCJA (2013, 6’30”)
- Tomasz Pilarski (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu): ESC (2013, 2’28”)
- Artur Hanaj (PWSFTviT ŁÓDŹ): KTO TAM? (2015, 3’45”)
- Kamila i Mirek Sosnowscy: CORAZ CISZEJ (2011, 8’30”)
- Mai Tran | ROBODROM: LE SZAMPAN (2015, 3’35”)
- Maciej Żuk / Kamil Wójcik: TŁOK (2015, 5’55”) Maciej Żuk (ASP Wrocław) DZIURA (2013, 4’06”) Kamil Wójcik / Maciej Żuk 6 LAT PÓŹNIEJ (2015, 5’03”), Kamil Wójcik (ASP Wrocław)
- Marta Wiktorowicz (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu): TBA
- Michał Rychławski (STREFA 57): DIABEŁ ZWIAŁ Z UWIĘZI (2016, 4’41”)
- Monika Kuczyniecka: TBA
- Karolina Specht (PWSFTviT ŁÓDŹ): NIEPRAWDOPODOBNIE ELASTYCZNY CZŁOWIEK (2013, 4’53”)
- Michał Rychławski (STREFA 57): STEREOTYP (2016, 1’05”)
- Bartosz Kędzierski (Studio KINESKOP): NIENIEPOTRZEBNI 2 (2014, 5’12”)

Wielkie Otwarcie O!PLA 2017 Konkurs Poza Polską

21 marca, godz. 20:00

Piąte Wielkie Otwarcie Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA będzie inne niż dotychczas, choć pewne elementy pozostaną niezmienne... Po jak zawsze uroczystej i wzniosłej a la O!PLA inauguracji zaprosimy widzów do rozdziewiczenia nowej kategorii na O!PLA - POZA POLSKĄ!

W PROGRAMIE:
- AJDE! (Wielka Brytania 2015, 5’34”), Zuzanna Szyszak, University of Arts London
- CZERŃ (Japonia/Polska 2016, 14’), Tomasz Popakul, JAPIK
- FONGOPOLIS (Słowacja 2014, 13’), Joanna Kożuch
- GORĄCE MAMUŚKI (Szwecja 2016, 12’), Joanna Rytel, Altofilm AB
- ONCE UPON A LINE (USA 2016, 07’06”), Alicja Jasina, University of Southern California
- PINEAPPLE CALAMARI (Wielka Brytania 2014, 9’20”), Kasia Nalewajka, National Film and Television School London
- SEKS DLA OPORNYCH (Kanada, Niemcy, Polska 2015, 12’), Izabela Plucińska, Clay Traces , National Film Board of Canada , Fundacja Las Sztuki
- THE CURSE OF THE WERE-RAT (Wielka Brytania 2015, 6’20”), Jan Julian Rospond, Birmingham City University
- UMOWA (Wielka Brytania 2015. 4’29”), Ewa Smyk, Central Saint Martins Londyn
- UNWANTED DESIRES (Niemcy 2014, 4’), Ola Szmida, Kunsthochschule Fur Medien Koln
- ZUPA TRUSKAWKOWA (Belgia 2013, 05’45”), Sylwia Szkiłądź, Atelier de production de la Cambre

TEGOROCZNE BLOKI oraz ich daty:

POZA POLSKĄ / 21.03 / 20:00

AJDE! (Wielka Brytania 2015, 5’34”), Zuzanna Szyszak, University of Arts London
CZERŃ (Japonia/Polska 2016, 14’), Tomasz Popakul, JAPIK
FONGOPOLIS (Słowacja 2014, 13’), Joanna Kożuch
GORĄCE MAMUŚKI (Szwecja 2016, 12’), Joanna Rytel, Altofilm AB
ONCE UPON A LINE (USA 2016, 07’06”), Alicja Jasina, University of Southern California
PINEAPPLE CALAMARI (Wielka Brytania 2014, 9’20”), Kasia Nalewajka, National Film and Television School London
SEKS DLA OPORNYCH (Kanada, Niemcy, Polska 2015, 12’), Izabela Plucińska, Clay Traces , National Film Board of Canada , Fundacja Las Sztuki
THE CURSE OF THE WERE-RAT (Wielka Brytania 2015, 6’20”), Jan Julian Rospond, Birmingham City University
UMOWA (Wielka Brytania 2015. 4’29”), Ewa Smyk, Central Saint Martins Londyn
UNWANTED DESIRES (Niemcy 2014, 4’), Ola Szmida, Kunsthochschule Fur Medien Koln
ZUPA TRUSKAWKOWA (Belgia 2013, 05’45”), Sylwia Szkiłądź, Atelier de production de la Cambre

KATEGORIA STUDYJNA / 28.03 / 20:00

CARGO (2016, 11’08”), Sławomir Mateja (Shuty) i Tomasz Bohniak, Korporacja ha!art
CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY U.S. (2016, 22’31”), Balbina Bruszewska, WJTeam
DEBIUT (2016, 7’12”), Katarzyna Kijek, Studi Munka – SFP
FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II (2016, 15’), Marta Pajek, Animoon
GYROS DANCE (2016, 14’39”), Piotr Loc Hoang Ngoc, FUMI Studio
KOSMOS (2016, 2’29”), Daria Kopiec, WJTeam
LOCUS (2016, 10’09”), Anita Kwiatkowska-Naqvi, WJTeam
OLBRZYM (2016, 10’41”), Marcin Podolec, FUMI Studio
PIÓRNIKT (2016, 7’43”), Magdalena Pilecka, Studio Munka – SFP
PODWÓRKO (2016, 5’), Grzegorz Wacławek, Animoon
TA NIESFORNA CIELESNOŚĆ (2015, 9’45”), Joanna Wójcik, Serafiński Studio

KATEGORIA SZKOLNA / 04.04 / 20:00

BANKIET (2016, 3’50”), Julia Orlik, PWSTviT ŁÓDŹ
CIAŁO OBCE (2016, 7’), Marta Magnuska, PWSFTviT ŁÓDŹ
DAGON (2016, 3’01”), Bartosz Dunaj, PJATK WARSZAWA
DROGA (2016, 2’49”), Agnieszka Pogan, ASP KATOWICE
HEL (2015, 5’), Damian Krakowiak, PWSTviT ŁÓDŹ
KWOKA (2016, 2’08”), Bartosz Zarzycki, UA POZNAŃ
PIES SCHROEDINGERA (2016, 8’51”), Natalia Krawczuk, PWSTviT ŁÓDŹ
RED DIAMOND (2016, 9’23”), Adam Żądło, ASP KRAKÓW
SUPER RZECZ (2016, 5’27”), Piotr Kabat, ASP KRAKÓW
ŚLADY ULOTNE (2016, 7’49”), Agnieszka Waszczeniuk, UA POZNAŃ
UCIECZKI (2017, 5’10”), Karina Paciorkowska, PWSFTviT ŁÓDŹ
WSTAWAĆ! (2016, 7’51”), Jakub Oleg Wojciechowski, UA POZNAŃ
WYJDĘ Z SIEBIE (2016, 4’54”), Karolina Specht, PWSFTviT ŁÓDŹ
ZDROWAŚKA (2015, 5’), Aleksandra Wit, PWSFTviT ŁÓDŹ

KATEGORIA OFF&GO! / 11.04 / 20:00

ALBEDO (2016, 5’52”), Daniel Zagórski
ALEGORIA EKOLOGICZNA CZYLI LEOKADII I ILDEFONSA ŁYP WSTECZ (2016, 6’17”), Tomasz Pawlak
BASZTA MONTALEMBERTA (2016, 4’50”), Marta Wieczorek i Jędrzej Derouiche, MOK Kędzirzyn-Koźle
DINO OR SOMETHING (2016, 7’26”), Magdalena Pilecka
KRZYK (2016, 2’41”), Szymon Ruczyński, w ramach 24. LAF
MIASTO SNU (2016, 7’14”), Justyna Apolinarzak i Marta Ostajewska
MOON LANDING (2016, 8’30”), Maciej Bednarek
OGNIKI (2017, 2’30”), Joanna Jóźwicka
PĘD (2015, 2’41”), Szymon Ruczyński, w ramach 23. LAF
POWIERZCHNIA DO PAMIĘTANIA FRAGMENTU (2016, 4’52”), Paweł Stasiewicz
SHORTSEEING (2017, 8’), Jakub Romanowicz, Kaszalot Studio
SÓWKA IMPREZÓWKA: ROZMOWY PRZY KARCZOWANIU LASU (2017, 2’45”), Mariusz Szulc, DFP
ŚLEDZIOWO CZYLI FENOMEN PODLASKIEJ EGZYSTENCJI (2016, 7’04”), Agnieszka Waszczeniuk

ANIMOWANY WIDEOKLIP / 18.04 / 20:00

507 (2016, 4’54”), Aleksandra Kowalczyk | JAAA!
BALTIC SONG (2016, 3’38”), Magdalena Pilecka | TimbreTone
BREAK UP (2017, 4’05”), Joanna Wójcik, Jarek Moździerz | Groove Brotherrs & O.S.T.R.
CIRCUS IN THE SKY (2016, 3’50”), Paulina Wyrt | Audience Killers
CO JEST A CO NIE? (2016, 4’54”), Dariusz st. Felix | Badyle
DESZCZ NA BETONIE (2016, 4’12”), Łukasz Partyka i takie.pany | Taco Hemingway
2 (2016, 2’), Aga Jarząb | Pin Park
FAJNIE (2016, 4’09”), Paweł Miszewski i Bogdan Wrzeciono | Maciej Maleńczuk
JUST GOT PAID (2016, 4’23”), Tomasz Wlaźlak | Gov’t Mule
MIKRO TECHNO (2016, 6’11”), Marta Madej i Tomasz Stenzel | Mikrobi.T feat M. Kowalonek
MISTRZOSTWA ŚWIATA (2016, 4’11”), Natalia Karczewska | Jesień
NIGHTJAR (2016, 3’36”), Mateusz Jarmulski |Resina
PATIENCE (2016, 3’41”), Aleksandra Grunholz | We will Fail
PERUN (2016, 3’59”), Łukasz Rusinek | Lelek
POINTING TO A MARVEL (2016, 4’02”), Maciej Bączyk | Lotto
POLA AR (2016, 5’41”), Wojciech Mosiejczuk, Studio Rendeer | Łąki Łan
PONURA TRESURA (2016, 5’09”), Ala nunu Leszynska (UAP) | Projekt „Makabreski”
RECEPTURA (2016, 3’11”), Ola Szmida | Frank Babko
SAINTS (2016, 5’26”), Kamil Wócik | Thermit
SŁOŃCE (2016, 5’11”), Joanna Kucharska | Popsysze
VERY MISSING PIECE (2016, 3’23”), Mateusz Pawluś | w.E
WARSHIP MY WRECK (2015, 4’32”), Kamil Wójcik | Marilyn Manson
ŻONA PIŁKARZA (2016, 3’26”), Maria Strzelecka | Mister D

FORMANIMY / ANIMOWANE FRASZKI / 25.04 / 20:00

FORMANIMY, czyli tu nie chodzi o historię, a sensem jest sam obraz, dźwięk i to, co pomiędzy…
KATEGORIA FORMANIMY BĘDZIE TRADYCYJNIE PREZENTOWANA Z KATEGORIĄ ANIMOWANE FRASZKI, ALE Z OSOBNYM GŁOSOWANIEM.

KATEGORIA FORMANIMY:
DEKONSTRUKCJA OSOBOWOŚCI (2016, 5’51”), Agnieszka Konarska, PWSTviT ŁÓDŹ
Le SoL (2016, 4’07”), Maciej Bączyk
FORSAKEN FOREST (2016, 9’38”), Anna Beata Barańska
letters.EHO (2016, 4’20”), Aga Jarząb
MONUMENT (2016, 2’30”), Marcin Giżycki
ZDARZENIE PLASTYCZNE (2016, 5’11”), Tymon Albrzykowski, FUMI Studio

ANIMOWANE FRASZKI
KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI BĘDZIE TRADYCYJNIE PREZENTOWANA Z KATEGORIĄ FORMANIMY, ALE Z OSOBNYM GŁOSOWANIEM. BRAK OPISÓW JEST ZAMIERZONY; PRZY TAK KRÓTKIEJ FORMIE JEDNO SŁOWO ZA DUŻO MOGŁOBY BYĆ KRZYWDZĄCE DLA FILMU.

KONKURS ANIMOWANE FRASZKI:
ALE MI SIĘ DŁUŻY (2016, 1’20”), Judyta Kaźmierczak, ASP ŁÓDŹ
BIOTOP (2016, 00’51”), Jolanta Bańkowska, ASP WARSZAWA
COMFORT ZONE (2016, 1’), Hanna Rybak, UMCS LUBLIN
CZWARTY (2016, 1’30”), Agnieszka Janik, UMCS LUBLIN
EWOLUCJA W NADCZŁOWIEKA (2017, 0’58”), Justyna Pazdan, PWSFTviT ŁÓDŹ
FREEDOM – WOLNOŚĆ (2016, 00’43”), Mikołaj Janiw, PJATK WARSZAWA
FROG (2016, 1’39”), Michał Wójcicki, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu
KIEŁBASA Z RYBĄ (2016, 1’37”), Michał Sulej,
NIL (2016, 1’56”), Hanna Smyk, UMCS LUBLIN
5 ETAPÓW ŻALU (2016, 1’13”), Anna Pytlik
POLE ELEKTROMAGNETYCZNE (2016, 1’05”), Anna Pytlik
POZOSTAĆ (2016, 1’), Stanisław Białoskórski
SŁOWA MIĘDZY NAMI (2016, 1’), Katarzyna K. Pieróg, UAP
ŚMIERĆ AUTORA (2017, 1’35”), Mariusz Wirski, MWM ART FILM
3096 (2016, 1’09”), Michalina Musialik, PWSFTviT ŁÓDŹ
WIKING, (2015, 1’53”), Wiktor Pietrzak,
GAME OVER (2016, 0’48”), reż. Miłosz Wincewicz, PJATK WARSZAWA

KONKURS TDMG! (KATEGORIA PRZEDSZKOLNA) / 25.03, 01.04, 08.04 / 13:00

KONKURS „TERAZ DZIECI MAJA GŁOS! – KATEGORIA PRZEDSZKOLNA” PODZIELONY BĘDZIE NA 3 BLOKI

BLOK I
PAMIĘTNIK FLORKI 3: TORBA (2016, 11’), Dorota Cieśla, ANIMA-POL
CZAPU, CZIPU: CO TO TAK KŁUJE I TUPIE? (2016, 5’12”), Bogna Sroka-Mucha, Tomasz Głodek (Anima Art)
SZKOŁA CZYŚCIOCHÓW: NIESPODZIEWANY LOKATOR (2014, 2’26”), Jagoda Klaczyńska, PJATK WARSZAWA
ŻUBR POMPIK: DUŻE I MAŁE (2016, 7’12”), Wiesław Zięba, EGoFILM
WIERSZYKI DOMOWE (2016, 5’40”), Robert Turło, Mikołaj Pilchowski, 2001 Marek Rudnicki
WILCZEK LUPI I BARANEK BOBEK (2016, 10’), Aleksadra Chrapowicka

BLOK II
AGATKA I KAKTUS (2016, 10’), Andrzej Piotr Morawski, Serafiński Studio / TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu
RODZINA TREFLIKÓW 2: NA TROPIE SKARBU (2016, 8’30”), Marek Skrobecki, Studio Trefl
AGI BAGI: KSIĘŻYC (2016, 11’), Tomek Niedźwiedź, Badi Badi
KWADRATY (2016, 3’46”), Magdalena Budzyńska, PJATK WARSZAWA
PRZYTUL MNIE: OPERACJA WEEKEND (2016, 6’), Mateusz Jarmulski, Animoon

BLOK III
BASIA I UPAŁ W ZOO (2016, 11’), Marcin Wasilewski, Grupa Smacznego
BUŹKA I DZIÓBEK: BUŹKA ROBI ZDJĘCIA (2017, 5’), Maciej Pestka, Mapepi Animacje
PAN TOTI I CZARODZIEJSKA RÓŻDŻKA (2015, 8’03”), Jaroslav Baran, Grzegorz Handzlik, ORANGE Studio Animacji
MELA & MARCEL, CZYLI JAK BEZPIECZNIE I ZDROWO POZNAWAĆ ŚWIAT: NIE ROZMAWIAM Z NIEZNAJOMYM (2015, 05’09”), Iwona Wołkowicz, Tutto Arts & Media
WIKING TAPPI: ZAMIESZANIE Z ZIMOWYMI ZAPASAMI (2016, 10’31”), Andrzej Piotr Morawski, EGoFILM

KONKURS TDMG! (KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA) / 15.04,  22.04 / 13:00

FILMY W KATEGORII WCZESNOSZKOLNEJ PREZENTOWANE BĘDĄ W DWÓCH BLOKACH

BLOK I
BAŚNIE I BAJKI POLSKIE: KAMIEŃ NA DNIE JEZIORA (2017, 13’), Jacek Adamczak, TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu
DORADCY KRÓLA HYDROPSA (2016, 20’24”), Natalia Brożyńska, WJTeam (Łódź)
KOSTKA I KULKA: FLAGA (2015, 4’26”), Tomek Niedźwiedź, Badi Badi (Warszawa)
KUBA I ŚRUBA: PIĘCIU ROZBÓJNIKÓW (2016, 12’30”), Andrzej Orzechowski, Bronisław Zeman, Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej

BLOK II

BAŚNIE I BAJKI POLSKIE: KOBIAŁKA Z ROZUMEM (2017, 13’), Andrzej Kukuła, TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu
PIOTREK (2016, 5’07”), Elwira Małyszko (Białystok)
MAMI FATALE: WIELKIE MYCIE (2015, 10’), Marcin Wasilewski, Studio Miniatur Filmowych w Warszawie / Grupa Smacznego (Gdańsk)
PAN MALUŚKIEWICZ I WIELORYB (2016, 9’), Andrzej Gosieniecki, Studio Mansarda (Poznań)
KACPERIADA: ON MA, A JA NIE (2016, 7’), Kuba Tarkowski, Human Ark (Warszawa)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież