wtorek, 30 maja 2017

Ostatnia aktualizacja:09:59:16 AM GMT

Lokalizacja: Film Recenzje filmów

Recenzje filmów

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara - recenzja

piraci5Na kontynuację uwielbianej przez świat superprodukcji o niefrasobliwym piracie musieliśmy czekać aż sześć lat. Czy było warto? To oczywiste, że seria po czternastu latach od powstania utraciła dawną świeżość, a pomysł wydaje się wyczerpany. Jednak ja z kina wyszłam rozbawiona i w gruncie rzeczy usatysfakcjonowana. A przecież takie filmy oglądamy chyba właśnie dla rozrywki, której mnie podczas seansu nie brakowało. Koncepcja filmu jest znajoma, podobny schemat powtarza się, jednak po często krytykowanym „Na nieznanych wodach” najnowszy film o piratach  jest miłym powrotem do korzeni.

Song to Song - recenzja

sontosongOd pierwszych minut filmu rozpoznaję charakterystyczny sposób prowadzenia fabuły i wiem, że trafiłam do dobrej sali. Jak każdy inny obraz stworzony przez Terrenca Malicka „Song to Song” nie jest klasycznym filmem fabularnym. Cały czas podróżujemy w czasie i przestrzeni i tylko najuważniejszy widz będzie w stanie nadążyć za myślami twórcy.

Strażnicy Galaktyki 2 - recenzja

straznicy2Z Peterem Quillem łączy mnie jedna rzecz – zamiłowanie do muzyki. Kiedy na początku pierwszej części „Strażników galaktyki” usłyszałem utwór „I'm Not In Love” w wykonaniu 10cc, wiedziałem, że nie oglądam standardowego filmu rozrywkowego. W piosence co chwilę wybrzmiewa fraza „nie jestem zakochany”, jednak słyszę po głosie wokalisty – Erica Stewarta, że to jedynie zaprzeczenie. Facet śpiewa tak, jakby był zakochany po uszy, a wybranka jego serca, krótko mówiąc, albo próbuje wykorzystać jego słabość, albo nie odwzajemnia już jego uczucia. Podobne emocje towarzyszą mi z filmami ze stajni Marvela. Nie jestem zakochany. Teraz możecie śmiało założyć słuchawki od walkmana. Zostawiłem w nim składankę własnego autorstwa.

Chata - recenzja

chataFilm „Chata” premierę na świecie miał 1 grudnia 2016 roku, w Polsce ukazał się 4 miesiące później, akurat podczas trwania Wielkiego Postu, co nie jest przypadkowe.

Manchester by the Sea - recenzja

manchesterJak długo można uciekać od przeszłości, która w konsekwencji kradnie nam naszą teraźniejszość, a nawet przyszłość? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje główny bohater „Manchester By The Sea” - Lee Chandler. Przed laty doprowadził do rodzinnej tragedii, co zmusiło go do wyjazdu do oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów Bostonu. Niespodziewana śmierć brata zmusza go do powrotu na „stare śmieci”. Lee będzie musiał zmierzyć się nie tylko z demonami przeszłości, ale przede wszystkim z wychowaniem dorastającego bratanka – Patricka. Chłopak nie wydaje się przejęty śmiercią ojca, a w swoim stryjku nie dostrzega specjalnego autorytetu.

La La Land - recenzja

lalalandAmerykański rynek filmowy stał się przewidywalny do bólu. Z uwagi na brak pomysłów i nowatorskich rozwiązań zaczęto realizować hołdy dla starszych produkcji. Nie tak dawno temu mogliśmy oglądać „Artystę” w reżyserii Michela Hazanaviciusa, czyli uwielbienie dla kina niemego. Przyznaję, iż wizualnie zrobił ogromne wrażenie, jednak w środku był pusty i bezemocjonalny. Wielu krytyków do dziś zachwyca się tym „arcydziełem”, jednak sam wygląd zewnętrzny (w tym wypadku estetyka filmowa) bardzo często bywa mylący.

Paterson - recenzja

patersonWydawać by się mogło, że rutyna jest największym wrogiem człowieka, a proste, z pozoru niewinne sytuacje w dalszym ciągu trzymają nas blisko ziemi. Paterson, główny bohater nowego filmu Jima Jarmuscha, jest kimś, kto w subtelny sposób obala powyższą tezę. Jego dzień zawsze wygląda tak samo – o szóstej rano pobudka, przywitanie pocałunkiem jeszcze drzemiącej żony, śniadanie, praca, spacer z psem, piwko w ulubionej knajpie i… kajet z poezją. Wszystko działa jak trybik w bezbłędnie pracującej maszynie. Tylko tyle? Zdecydowanie aż tyle, bo monotonia życia nigdy wcześniej nie była tak piękna i ulotna.

Łotr 1 - Gwiezdne Wojny historie - zwiastun

lotr1Dawno dawno temu w odległej galaktyce... aż w końcu doczekaliśmy się pierwszego spin-offu „Gwiezdnych wojen”. Akcję osadzono pomiędzy epizodem trzecim – przeciętną „Zemstą Sithów” a czwartym – bardzo dobrą „Nową nadzieją”. Głównym bohaterem uczyniono córkę architekta Gwiazdy Śmierci - Jyn Erso, w którą wciela się młoda Brytyjka Felicity Jones. Akompaniuje jej cała multikulturowa śmietanka z Forestem Whitakerem i Diego Luną na czele. Ich misja, z fabularnego punktu widzenia, jest prosta – wykraść plany największej broni Imperium – Gwiazdy Śmierci.

Lion. Droga do domu - recenzja

lionW 1998 roku nowojorski raper Dante Smith, w środowisku hiphopowym znany jako Mos Def, nagrał porywający utwór zatytułowany „Travellin’ Man”. W refrenie padają słowa: „wspomnienia nie żyją w ludzki sposób. Zawsze pamiętają o Tobie. Czy sprawy mają się dobrze, czy źle, to tylko wspomnienia. Kochanie, nie zapomnij mnie, jestem podróżującym mężczyzną. Poruszam się poprzez miejsca, przestrzeń i czas. Mam dużo rzeczy do zrobienia. Z bożej woli wracam do Ciebie”.

Strona 1 z 139