wtorek, 26 września 2017

Ostatnia aktualizacja:10:59:16 AM GMT

Lokalizacja: Film Recenzje filmów

Recenzje filmów

Na pokuszenie - recenzja

napokuszenieW 1971 roku, na podstawie książki Thomasa Cullinana „The Beguiled”, Don Siegel zrealizował film o tym samym tytule. Obraz opowiada historię kaprala Johna McBurney'a  -  dezertera armii walczącej po stronie północy w trakcie wojny secesyjnej w Stanach Zjednoczonych. Ranny żołnierz zostaje znaleziony w lesie przez dwunastoletnią pensjonariuszkę szkoły dla dziewcząt „Farnsworth”. Tam, otoczony samymi kobietami, dochodzi do siebie. Pensjonariuszki są pod ogromnym wpływem jego uroku. Mężczyzna szybko dostrzega ich słabość i po kolei uwodzi część z nich. Wszystko układa się po jego myśli, dopóki tajemnica nie wychodzi na jaw.

Paryż na bosaka - recenzja

paryznabosaka“Paryż na bosaka” to francusko-belgyjska komedia z 2016 roku w reżyserii Fiony Gordon i Dominique’a Abela. Ta para, to również autorzy scenariusza . Dodatkowo widzimy ich, oprócz Emmanuelle Riva, w głównych rolach. Jak widać ich rola jest tu wieloraka. W polskich kinach obraz pojawił się 11 sierpnia 2017.

Kedi - sekretne życie kotów - recenzja

kediStambuł to w wielu aspektach nadzwyczajne miasto. Żyje w nim 14,5 mln mieszkańców, jest ogromne, było Europejską Stolicą Kultury 2010 roku. Leży w Europie i w Azji, nad Morzem Czarnym i Śródziemnym, a także ma 2600 lat. Architektura pochodzi z starożytności grecko-rzymskiej, z średniowiecznego Bizancjum i z nowoczesnej Turcji. Dla panoramy miasta są charakterystyczne pałace, meczety, kościoły i synagogi.

Zwariować ze szczęścia – recenzja

zwariowac„Zwariować ze szczęścia” to włosko-francuski komediodramat w reżyserii Paolo Virzì, który również wraz z Francescą Archibugi napisał scenariusz. Film drogi traktuje w wrażliwy i pogodny sposób o dwóch kobietach, które uciekają ze szpitala psychiatrycznego. W polskich kinach obraz pojawił się 10 marca bieżącego roku.

Mężczyzna imieniem Ove - recenzja

oveKomediodramat „Mężczyzna imieniem Ove” w reżyserii Hannesa Holma to szwedzka nominacja do Oskara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego, a także – co ciekawe – w kategorii charakteryzacja. Obraz bazuje na opowieści autorstwa Fredrika Backmana pod tym samym tytułem. Film pojawił się w polskich kinach 14 lipca 2017 roku.

Spider-man: Homecoming - recenzja

spidermanMnogość pozytywnych opinii pojawiających się w internecie nastrajała mnie optymistycznie przed pokazem najnowszej wersji przygód Spider-mana. Jak to jednak często bywa nie ma sensu opierać się na recenzji innych. "Spider-man: Homecoming" jest niezły, jednak wielu aspektach dużo mu brakuje chociażby do przygód Petera Parkera w wykonaniu Tobey'a Maguire

Ostatni w Aleppo – recenzja

ostatniwaleppoNagrodzona syryjsko-duńska koprodukcja „Ostatni w Aleppo“ w reżyserii Ferasa Fayyada, to obraz towarzyszący przez dwa lata organizacja wolontariuszów „Białych Hełmów“ zajmującej się niebezpieczną dla życia pracą w mieście, o które toczy się walka. Ilekroć Aleppo zostanie bombardowane, obrona cywilna udaje się w drogę, żeby ratować ludzi spod gruzów zawalonych się budynków. Są nieuzbrojeni i ryzykują zatem sami zostaną ostrzelani lub pogrzebani w gruzach.

Aquarius – recenzja

aquariusJak mocno związane są ze sobą przestrzeń i historia? Jesteśmy zbyt sentymentalni, kiedy wiążemy się z miejscami pamięci? Kto ma prawo do zdecydowania na temat tego, co zachowamy i co zmieniamy? „Aquarius” przedstawia historię rodzinną, codzienność kobiety i spór związany z własnością i utrzymaniem mieszkania. Brazylijski dramat w reżyserii Klebera Mendonça Filho wiążąc powyższe pytania tworzy tematem opowieści skutki wykorzystania gospodarczego w dzielnicy mieszkaniowego.

Lady M. - recenzja

ladym„Lady M.“ to brytyjski dramat w reżyserii Williama Oldroyda. Jego światowa premiera odbyła się we wrześniu 2016 roku, w polskich kinach pojawił się 30 czerwca bieżącego roku. Akcja bazuje na opowiadaniu autorstwa Nikołaja Leskowa pt. „Powiatowa Lady Makbet” 1864 roku.

Strona 1 z 141