niedziela, 18 marca 2018

Ostatnia aktualizacja:11:31:24 PM GMT

Lokalizacja: Film Aktualności filmowe Złoty Glan dla Janusza Gajosa (foto)

Złoty Glan dla Janusza Gajosa (foto)

IMG_2476_kopiuj

Taką wersję „Najlepszego” Łukasza Palkowskiego można było zobaczyć tylko na 22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia! Wzbogacony o sceny, które nie znalazły się w ostatecznej wersji, film pokazaliśmy wczoraj naszym widzom. Przed seansem Janusz Gajos, jedna z gwiazd produkcji, odebrał Złotego Glana za całokształt osiągnięć.

Wzbogacona wersja filmu zawierała sceny z Gajosem, który w filmie wciela się w postać Marka Kotańskiego. O ponad 20-minut dłuższy film był atrakcją festiwalu - takiej wersji nie znajdziemy w repertuarze żadnego kina, widzowie Cinergii zobaczyli ją jako pierwsi.

Zanim rozpoczął się seans, odbyło się uroczyste wręczenie Złotego Glana, którego na ręce Janusza Gajosa złożył Sławomir Fijałkowski, pomysłodawca i producent Cinergii.

- To dla mnie bardzo ważne, że tę nagrodę dostaję w Łodzi, do której lubię wracać i spacerować po miejscach, gdzie przez lata wycierałem swoje zelówki - mówił wzruszony artysta.

Janusz Gajos to wybitny aktor filmowy i teatralny, pasjonat fotografii. Jest doktorem honoris causa łódzkiej Szkoły Filmowej. Regularnie występuje na wielkim ekranie, w telewizji i na deskach teatrów. Zagrał kilkadziesiąt niezapomnianych ról m.in. w „Człowieku z żelaza” Andrzeja Wajdy, „Przesłuchaniu” Ryszarda Bugajskiego, „Żółtym szaliku” Janusza Morgensterna, „Jasminum” Jana Jakuba Kolskiego, „Ucieczce z kina Wolność” Wojciecha Marczewskiego czy „Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej.

Jest też doskonałym aktorem komediowym, o czym mogli się przekonać wszyscy, którzy znają Kabaret Olgi Lipińskiej. Z determinacją i niezwykłym talentem wykreował swój własny, niepowtarzalny styl  gry aktorskiej. Zawsze, gdy nazwisko Janusza Gajosa wymieniane jest w obsadzie filmu, możemy być pewni, że to będzie dobre kino, niezależnie od gatunku.

/fot. Natalia Zdziebczyńska

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież