Poniedziełak, 19 marca 2018

Ostatnia aktualizacja:11:31:24 PM GMT

Lokalizacja: Wydarzenia Szczegóły - Agnellus

EMAIL Drukuj

Wydarzenia

Zdarzenie 

Tytuł:
Agnellus
Kiedy:
28.10.2012 - 28.10.2012 20.00
Gdzie:
Radio Łódź - Łódź
Kategoria:
Koncert

Opis

28 października 2012 w Polskim Radio Łódź odbyła się premiera Albumu „Ballady i transe” zespołu Agnellus www.facebook.com/agnellus.zespol znanego jako Agnes'band w latach 2000-2009. Album został wydany nakładem wydawnictwa Dalmafon www.dalmafon.pl

Zespół był wielokrotnie nagradzany na Ogólnopolskich Festiwalach Piosenki m.in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie, na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Utwory Agnellusa można było usłyszeć na koncertach organizowanych przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi, Łódzką Piwnicę Artystyczną "Przechowalnia", Piwnicę Artystyczną Teatru Starego w Krakowie, na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, na Festiwalu "Apetyt na czytanie" w Łodzi, "Poezja na murach" w Dzierżoniowie, "Na moście" w Gryfinie, na festiwalu "Fama" w Świnoujściu, „Złoty Środek Poezji” w Kutnie, „Pisz i śpiewaj poezję” w Piszu... Na płycie Macieja Zembatego pt. "Piosenki z trumienki", również można znaleźć 5 utworów zespołu (styczeń 2003).

„W naszej muzyce chodzi o szczególnego rodzaju połączenie poezji i dźwięków, które prowokuje nowe sensy i tworzy specyficzną, osobną atmosferę." - mówi Agnieszka Kowalska-Owczarek lider zespołu Agnellus. - W naszym repertuarze można znaleźć utwory o zabarwieniu rockowym, jazzowym z folkowym kolorytem, także dzieła eksperymentalne, miniatury dramatyczne... Do naszych ulubionych autorów należą Julian Tuwim, Leśmian, Miron Białoszewski, Leśmian, Rafał Wojaczek, F. G. Lorka, Andrzej Strąk, Krzysztof Smoczyk, Wojciech Kądziela.”

 Zespół współtworzą: Agnieszka Kowalska-Owczarek – śpiew, Agnieszka Nowak – gitara akustyczna, Tomasz Kowalski – gitara basowa, Daniel Machoś – gitara elektryczna, Paweł Zawierucha – perkusja. W skład poszerzony wchodzą: Grzegorz Rogala – puzon, Rafał Hajdorowicz - instrumenty klawiszowe.


Miejsce

Miejsce:
Radio Łódź
Ulica:
Narutowicza 130
Miasto:
Łódź