Czwartek, 14 grudnia 2017

Ostatnia aktualizacja:08:59:31 PM GMT

Lokalizacja: Wydarzenia Szczegóły - Bajzel filmowy

EMAIL Drukuj

Wydarzenia

Zdarzenie 

Tytuł:
Bajzel filmowy
Kiedy:
21.12.2017 - 21.12.2017 20.00
Gdzie:
Pop'n'Art - Łódź
Kategoria:
Film

Opis

Pop'n'Art zaprasza na wtorkowy Bajzel Filmowy. Co tydzień w strefie ART odbywać będą się projekcje obejmujące dwa cykle- jeden stały (POP2ART) i jeden zmienny.

POP2ART to cykl filmów, będących połączeniem kina artystycznego i kultury popularnej, utożsamianej w świecie filmu z kinem gatunkowym. Prezentujemy w nim dzieła autorów kina, którzy do opowiadania historii wykorzystują znane z klasycznych filmów (np. kryminałów, komedii czy horrorów) schematy fabularne, ustanowione w złotej erze kina hollywoodzkiego. Znajdzie się w nim również miejsce dla kina popularnego, w którym pobrzmiewa artystyczna wrażliwość twórców.

W listopadzie w cyklu POP2ART pokażemy dwa filmy:

7.11.17 WYLICZANKA reż. Peter Greenaway
Bohaterkami "Wyliczanki" są trzy kobiety w różnym wieku, noszące to samo imię i nazwisko: Cissie Colpitts. Każda z nich ma problem ze swoim mężem i licząc na pomoc miejscowego koronera Madgetta, mają nadzieję, że uda im się odmienić swój los.

21.11.17 ADAPTACJA reż. Spike Jonze
"Adaptacja" oparta jest na powieści Susan Orlean "The Orchid Thief". Film opowiada o kryzysie twórczym Charliego Kaufmana, który ma przenieść ową powieść na ekran. Prosi więc o pomoc swojego brata bliźniaka. Sytuacje z życia Kaufmana zaczynają przeplatać się z sytuacjami z książki.

O filmach opowie Adam Cybulski.
ADAM CYBULSKI
filmoznawca i doktorant na UŁ. Współpracował m.in. z festiwalem Transatlantyk oraz festiwalem filmowym Pięć Smaków. Współtworzył czasopismo „Kontrast”, portal „Bad Taste” oraz cykl pokazów „Seans (sporo) przed północą”. Publikował i tłumaczył teksty m.in. w „Panoptikum”, „Perspektywach Kulturoznawczych” i „EKRANach”
------------------
Welcome to Pop'n'Art's Film Mess. Every week on ART floor of our venue screeinngs will take place featuring two cycles - permanent one (POP2ART) and a changeable one.

POP2ART is a cycle focusing on both artisitc cinema and popculture, equating in the world of cinema to film genres. We are aiming to present to you work of auteurs, who in order to tell a story use common in classic cinema narrative outlines (eg. horror, comedy, crime), established in golden era of hollywood. Popular cinema, in which artistic sensitivity of it's makers is noticeable, will also be included.

Miejsce

Miejsce:
Pop'n'Art
Ulica:
Plac Wolności 6
Miasto:
Łódź